Dijital'de Yerinizi Alın!

Google Ads reklamlarınızı kapsamlı bir şekilde inceleyen Google sertifikalı uzmanlarımız, reklamlarınızı en doğru şekilde konumlandırarak minimum bütçe ile en yüksek faydayı kazanmanızı hedefliyoruz.

Reklam optimizasyonu yaparken başlıca amacımız daha fazla dönüşüm sağlayarak gelirlerinizi maksimum seviyeye çıkartmaktır.

Google Adwords-01
funnel

Google Ads ( Adwords ) Nasıl Çalışır?

Google üzerinde bir arama yaptığınızda o kelime ile ilgili binlerce site sıralanarak önümüze gelir. Fakat binlerce site arasından ilk sayfada listelemeye girmek kolay değildir. Bu durumda, Google Ads ( Adwords ) reklamları rol oynar.

Doğru hedeflemeler ile yapılan reklam kampanyalarıyla Google Ads ile sizin siteniz aramalarda üst sıralara taşınır. Google Ads reklamları ile marka veya işletmenizi birçok potansiyel müşterinin görmesi sağlanır. Bunun yanında Google Ads, reklamlarınızın ne zaman ve nerede görüneceğini seçmenize de imkan verir.

Ürününüzle ilgili yalnızca arama sonuçlarında değil, ürününüzle ilgi siteleri hedefleyip, söz konusu sitelerde de reklamlarınızın gösterilmesini Google Ads sayesinde sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte yine Google Ads ile ulusal haber siteleri ile emlak haber sitelerini hedefleyebilirsiniz. Google ads, marka veya işletmenize internet üzerinden yeni müşteriler edinmeniz için geliştirilmiştir.

Ürün ya da hizmetinize ihtiyacı olan kullanıcılar arama yaptığında onları satın almaya hazır oldukları an hedefleyen reklamlar oluşturmanızda Google ads size yardımcı olur. Firmanız için online müşteriler ürününüz ile ilgili arama yaptıkları sırada çıkan reklamınızı tıklamak ya da tıklamamak arasında seçim yaparlar.

funnel

Google Adwords Optimizasyonu İçin Neler Yapıyoruz ?

Kurulum

Hesabınızda yer alan eski verilerinizi yeni ve güncel verilerle birleştiriyor ve maksimum fayda göreceğiniz bir kurulum gerçekleştiriyoruz.

Ölçüm

Reklamlarınız için kullandığınız bütçenin nerelerde harcandığını en doğru şekilde tespit etmek için maksimum ölçümleme yapıyoruz.

Analiz

Hesap verilerinizi ölçümledikten sonra elimizdeki veriyi analiz ediyor ve optimizasyona hazır bir hale gelmesini sağlıyoruz.

Optimizasyon

Ölçülen ve analiz edilen verileri kullanarak sizin için hazırlamış olduğumuz reklamları optimize ediyoruz ve en yüksek verimi almanızı sağlıyoruz.

Google ADS Reklam Türleri

Google Ads kullanıcılara birçok reklam kampanyası yürütme seçeneği sunuyor. Bu yüzden pazarlama hedefiniz ve stratejiniz için doğru kampanya türünü seçmeniz oldukça önemli. Google Ads üzerinde bulunan her bir reklam türünün farklı avantajları vardır. Bu yüzden pazarlama stratejinizi reklam kampanyanızın hedefine en uygun reklam türü ile yürütmeniz gerekir. Pazarlama stratejinizin hedefine en uygun Google Ads kampanyalarını düzenleme ve Google Ads Yönetimini başarı ile gerçekleştirmek için bu reklam türleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekir.

Google Ads arama reklamları ile potansiyel müşteriler belirlediğiniz kelimeler üzerinden arama yaptıkları sırasında sizin verdiğiniz ürün ve hizmet reklamlarını görür. Google Arama ağı içerisinde birçok yerde reklam verebilirsiniz. Arama ağı siteleri kapsamında reklamlar Google Arama organik sonuç sayfalarının üst ve alt kısımlarında gösterilir. Aynı zamanda Google Play, Google Haritalar ve Google Görseller gibi birçok araç Google Arama Ağı reklamları kapsamında yer alır. Bu sayede reklamlarınızı birçok farklı alanda verebilirsiniz ve search reklamları ile daha çok insana ulaşabilirsiniz.

Görüntülü reklamlar çoğu web sitesinde sayfa kenarındaki küçük kutular veya videolarda yer alan bannerlarda yer alacak şeklinde bulunur. Google Görüntülü Reklam Ağı sayesinde vereceğiniz reklamlar bu ağa dahil milyonlarca web sitesinde yer alır. Böylece Görüntülü Reklam Ağında bulunan sitelere giriş yapan ziyaretçiler vereceğiniz reklamları görüntüler.

Google Görüntülü Reklam Ağı kitle hedefleme özelliği sayesinde vereceğiniz reklamlar sadece sizin belirlediğiniz kriterlere uygun hedef kitlelere gösterilir. Kitle hedefleme özelliği sayesinde ilgi alanı, yaş ve cinsiyet gibi kriterler özelinde yapılan demogratik hedefleme sonrasında reklamlarınız sadece hedef kitlenizde yer alan kullanıcılara gösterilir.

Dinamik Arama Ağı Reklamları başlık ve açılış sayfalarını web sitenizde yer alan içerikleri temel alarak oluşturur. Web sitenizde yer alan başlıklar, sık kullanılan anahtar kelimeler ve terimler ile alakalı arama yapan bir kullanıcı Dinamik Reklamlar sayesinde sitenizden alınan içerikler ile oluşturulan reklamları görüntüler. Aynı zamanda arama ağı reklamları ile anahtar kelime odaklı reklam kampanyalarınızı otomatik olarak düzenleyebilirsiniz.

Duyarlı reklamlar ile verilen reklamlar yer aldığı alanlara uyumlu olacak şekilde otomatik olarak ayarlanır. Bu sayede verilen reklam bir sitede o sitenin temasına ve reklam alanına uyumlu bir şekilde yer alırken farklı bir site de ise o sitenin düzenine uygun bir şekilde yer alır. Başka bir deyişle, duyarlı reklamlar yer aldığı reklam alanı ve web sitesinin yerel tema ve düzenine uyum sağlayarak gösterilir.

Video reklam türleri, Google Ads paneli üzerinden oluşturabileceğiniz bir reklam kampanya türüdür. Bu reklam kampanyaları youtube reklamları olarak da bilinmektedir. Video reklam kampanyalarında Youtube ve diğer Google iş ortakları üzerinde videolarınız ile ilgili reklam süreçlerini yürütebilirsiniz. Youtube reklam alma şartları gözetilerek planlanan Youtube video reklam kampayanlarında videolarınızı direkt olarak Youtube üzerinden alabilirsiniz ve reklamlarınızı bu videolar üzerine kurgulayabilirsiniz

Video reklam kampanyası türünde GBM (Gösterim Başı Maliyet) ve BGBM (Bin Gösterim Başı Maliyet) esaslarına dayalı olarak fiyatlandırmalar sizleri bekleyecektir. Video reklam kampanyası türünde söz konusu reklamlarınız için anahtar kelime bazlı hedefleme yapabilirsiniz, buna ek olarak istediğiniz Youtube kanallarını belirleyerek bu kanallar özelinde Feed bazlı yerleşimler için hedefleme yapabilirsiniz.

Youtube reklamları kampanya oluşturma ve dönüşüm süreçlerinizi sizler adına biz de yönetebiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Sıkça Sorulan Google ADS Reklamları Soruları
Google Ads ( Adwords ) çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Google Ads ( Adwords ) kampanyasının türleri arama ağı kampanyası, görüntülü, reklam ağı kampanyası, alışveriş kampanyası, video kampanyası, evrensel uygulama kampanyası olarak sıralanıyor.

Google Ads ( Adwords ) reklamı çalışmalarında yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumu hedeflemeleri yapmak mümkündür.

Google Ads ( Adwords ) reklamlarında ülke, bölge ve şehir hedeflemeleri yapmak mümkündür. Bu hedeflemeleri yaparken harita üzerinden kendi belirlediğiniz noktaları da yarıçap seçebilirsiniz.

Arama ağı olarak bilinen Google Search reklamları potansiyel müşterilerinize işletmeniz ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşmanızı amaçlar. Bu ağda yayınlanan reklamlar arama ağındaki Arama ağı iş ortağı sitelerde metin reklamlar şeklinde ve Google arama sonuçlarında aynı anda yayınlanır. Görüntülü reklamlar ise 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir grupta yer alarak yayınlanır. Görüntülü reklamlarda arama ağı reklamlarının tersine kişiler reklamları aramadan görürler.

Google alışveriş reklamları satmakta olduğunuz ürünlerle ilgili detaylı bilgi sunar. Alışveriş reklamları genel olarak yalnızca tek ürünü tanıtan ürün alışveriş reklamları ya da birkaç ürünün bir arada tanıtıldığı vitrin alışveriş reklamlarını karşılayabilir. Alışveriş reklamları hazırlamak için Google Merchant Center’da ürün bilgileri hazırlanarak Google Ads’te alışveriş kampanyaları oluşturulur.

Reklamcılık hedeflerine ve her gün harcamayı uygun gördüğünüz genel tutara bağlı olarak Google Ads’te her bir kampanya için günlük bütçe seçimi yapmak mümkündür. Bu bütçe istendiği takdirde istendiği zaman değiştirilebilir. Google Ads ( Adwords ) reklam bütçesini belirlemede kampanya ve hedefleme çeşitleri göz önünde bulundurulmalıdır.

GDN reklamları Google Display Network kelimelerinin kısa halidir. Google Adsense anlaşmalı web sitelerinde yayınlanan görüntülü reklamları ifade eden Google Display Network, 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan meydana gelen bir gruptur.

Yeniden pazarlama anlamına gelen remarketing, daha önce web siteniz veya mobil uygulamanızla etkileşimde bulunan kullanıcılara tekrar ulaşmayı ifade etmektedir. Remarketing, yayınladığınız reklamlarınızı Google veya iş ortağı web sitelerine göz atan kitlelere göre stratejik olarak konumlandırmanıza imkan verir. Bu şekilde marka bilinirliğini artar ve kitlelerin satın alma işlemi daha da pratikleşerek hızlanır.