Kurumsal Kimlik Tasarımı ile Markanızı Öne Çıkarın

Kurumsal kimlik tasarımı markanızı hedef kitlenize tanıtan iletişim, davranış ve görsel göstergeler bütününden oluşur.

Kalıcı ve prestijli bir kurumsal imaja sahip olmak kreatif ve özgün çalışmalar ile mümkündür.

Profesyonel ekibimiz ile markanızın doğuşundan yükselişine kadar her aşamada yanınızdayız.

kurumsal-kimlik-01
kurumsal-kimlik

Marka Kimliğinin Temel Unsurları

Marka kimliğinin temel unsurunu firmanın adını oluşturmaktadır. Markayı tanıtmak için önemli bir unsur olan firma adı, kendi ürün ve hizmetlerinizi rakiplerinizinkinden ayıran kimliğinizdir.

Akılda kalıcı bir şekilde firma mottosuna uygun olarak belirlenen logo tasarımı, sizi ve markanızı akılda bırakacak en temel unsurdur.

Her renk tonunun kendine has bir dili, bir çağrışımı vardır ve farklı duyguları harekete geçirir. Renk kombinasyonundaki denge, mesajınızı doğru hedef kitleye göndererek markınızı akılda kalıcı hale getirir.

Kuruluşunuzun imajını yükseltmeye yardımcı olan iyi tasarlanmış bir logo ile herhangi bir endüstride kurumsal tarzınızı tanıtabilirsiniz.

kurumsal-kimlik

Kurumsal Kimlik Tasarımı Hizmeti Neleri Kapsar?

Kurumsal kimlik birçok öğeye sahiptir. Kurumsal kimliği oluşturan öğelere örnek vermek gerekirse; firmanın ürettiği ürünler ve bunların ambalajları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kurum içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, bina, ofis ya da şantiye alanları gibi firmaların içinde yer aldıkları çevre, firmalara ait tabelalar ve diğer çeşitli yönlendirme araçları, firmalar tarafından çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ait kataloglar, reklamlar veya broşürler, firma çalışanlarına ait kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmanın bayrakları, defter, takvim ya da ajanda gibi promosyon ürünleri firmanın kurumsal kimliğini oluşturan öğeler olarak sıralayabiliriz.

Kurumsal Kimlik Süreçleri

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde briefle başlıyor ve markanın vermek istediği mesajı net olarak belirleyip ona uygun bir yol haritası çiziyoruz.

Markanın iletmek istediklerini nasıl söyleyeceği konusunda fikirler geliştirerek mesajın hedef kitleye en hızlı şekilde nasıl geçeceğini şekillendiriyoruz.

Markanın duruşu, ses tonu, markanı eril ya da dişil özellikleri, seçilen grafikler ve renkler gibi kurumsal kimliği belirleyen öğeleri tespit ederek araştırma sürecine giriyoruz.

İlgili stratejileri belirledikten sonra müşterimize sunum yaparak üretim aşamasına geçiyoruz.

Tasarım aşamasında öncelikle dosya, antetli kağıt, zarf, kartvizit gibi kurumsal kimlik parçalarından oluşan genel kimlik için çerçeveyi belirliyoruz.

Bu şekilde ilk setimizi oluşturduktan sonra müşterimize sunuyoruz. Müşterimizden gelen istekler doğrultusunda düzenlemeler yapıyoruz.

Size özel hazırladığımız kurumsal kimlik çalışmalarını tüm tasarım formatı ile tarafınıza teslim ediyor, eğer isteğiniz olursa bu tasarımları baskı yaptıracağınız mecralara da gönderiyoruz.