Sosyal Medyanın Gücünü Keşfedin!

Sosyal medya danışmanlığı hizmetimiz ile kendi sektörünüzde benzer hizmetler sunan rakiplerinizi geride bırakmak ve markanızı öne çıkarmak, doğru iletişim stratejisiyle mümkündür.

Kendine özgü jargonu, kitlesi ve yapay zekâ destekli algoritmasıyla markaların rekabet alanına dönüşen sosyal medya platformlarında profesyonel ekip çalışmalarımızla sizde yerinizi alın.

sosyal-medya-danismanligi

Sosyal Medyada Görünür Olun!

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetimiz ile sosyal medya hesaplarınızın kurumsal kimliğinize uygun stratejiler ile daha fazla etkileşim almasını ve marka bilinirliğinizin artmasını hedefliyoruz. Günümüzde sosyal medya hesapları firmaların önemli satış kanallarından biri haline dönüşmüştür. Sosyal medya hesaplarınızı size özel tasarımlarla zenginleştiriyoruz.

Özgün İçerik Oluşturma

Hedef kitlenize uygun kaliteli içerikler hazırlayarak etkileşimlerinizi arttırıyoruz

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Sosyal medya reklamlarınızın doğru hedef kitleye ulaşması ve raporlanması hizmetlerini sunuyoruz

Sosyal Medya-02
Sosyal Medya Takipçi

Markanızı Büyütmenin Hızlı ve Etkili Yolu!

Hedef kitlenize doğrudan ulaşma imkânı sağlayan sosyal medya reklamları ile marka bilinirliğiniz artacak. Sizin için doğru olan kanal ve bütçe analizi ile marka gelişim aşamasında zirvede yer alacaksınız.

Mois Agency’nin uzman reklam ekibi ile reklam hesabınız güvenilir ellerde! Daha düşük maliyetler ile daha yüksek dönüşüm oranlarına ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçin! Reklam hesaplarına harcadığınız maliyetleriniz azalsın ve satışlarınız artsın!

Sosyal Medya Takipçi

Sosyal Medya Reklam Türleri

Sosyal medya reklam türleri, tercih ettiğiniz platforma ve ulaşmak istediğiniz kitleye göre farklılık göstermektedir. Geliştirilecek olan reklam stratejisi, ideal kitlenin çoğunlukla bulunduğu sosyal medya platformları göz önüne alınarak belirlenmelidir.

Sektörünüz içinde hangi sosyal medya platformlarının daha iyi performans gösterdiği ve hangi reklam türlerinin daha fazla etkileşim aldığı dikkatli bir şekilde analiz edilmediler. En popüler sosyal medya ağlarından biri olan Facebook ve onun bünyesinde bulunan instagram, işletmeniz için mutlaka reklam planlaması oluşturmanız gereken platformlardandır.

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı olan Facebook, işletmelerin reklam stratejileri için mutlaka dahil olmaları gereken bir platformdur. Konum, yaş ve cinsiyet açısından oldukça geniş kitleleri içinde barındıran Facebook aracılığıyla hedef kitlenize; kullanıcı ilgi alanları, geçmiş hareketler ve meslekler gibi birçok faktörü analiz ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca, görsel içerikler için oldukça uygun bir platform olması, Facebook’u sosyal medya reklamları için en çok tercih edilen platformlardan biri haline getirmiştir.

Görsel reklamlar, video reklamları, hikaye reklamları, döngüler ve Messenger reklamları, Facebook üzerinden yürütebileceğiniz reklam yöntemleridir. Potansiyel müşterilerinize daha kişiselleştirilmiş bir şekilde ulaşmak, marka bilinirliğini genişletmek, web sitenize trafik yönlendirmek ve dönüşüm oranlarını artırmak için Facebook reklamları kullanabilirsiniz.

Instagram reklamları, görselliği ön planda olan ürünlerin tanıtımı için harika bir araçtır. Instagram’da yayınlanan organik gönderiler de marka bilinirliğini arttırma konusunda büyük rol oynasalar da, Instagram reklamları, kullanıcıları doğrudan web sitenize yönlendirerek etkileşimi arttırır. Tıpkı Facebook reklamları gibi, Instagram reklamları aracılığıyla da ideal kitlenizi; kullanıcı ilgi alanları, geçmiş hareketler ve demografik özellikler gibi ölçütlere göre bulabilirsiniz.

Görsel reklamları, video reklamlar ve döngüler, Instagram’da yararlanabileceğiniz reklam türleri arasındadır. Ayrıca, hikayeler, Reels, ana sayfa ve keşfet kısımları sayesinde de reklamlar oluşturabilmek mümkün.

Günümüzde dijital reklamların önemi bir hayli yüksektir. Dijital dünyadaki reklamcılığın öneminin artmasının sebebi, ticaret ve iş dünyasının da her geçen gün sosyal ağlarda daha etkin bir hale gelmesidir. İş dünyasındaki insanların birbirleriyle iletişim ve etkileşim halinde olmasını amaçlayan ve profesyonel dünyanın sosyal medyası olarak son derece popüler olan Linkedin’de kullanıcılara gösterilen reklamlar, profesyonel kimlikli bir hedef kitleye hitap ederek reklam verenler için ciddi avantaj sağlar.

Twitter kullanıcılarının sayısı her geçen gün daha da artıyor. Twitter yakın bir tarihe kadar ülkemizde çok fazla kullanıcıya ulaşmamış bir sosyal ağ olmasına rağmen son 1,5 yılda oldukça rağbet görüyor. 20 milyondan fazla Türk kullanıcıya sahip platform, reklam alarak markalar için cazip bir mecra olmuştur.

Twitter kendi içerisinde temelde 3 farklı reklam modeli sunmaktaydı. 2015 yılında hızla büyüme kaydeden platform, kullanıcılara 6 yeni reklam modeli ile daha geniş bir alanda hizmet vermeye başladı. Bu yeni reklam modellerinden bazıları reklam verenler tarafından oldukça sık kullanılmaktadır.

Twitter, reklam vermek isteyen markalar için birkaç reklam modeli sunuyor. Markalar bu modeller içerisinden ihtiyacını karşılayabiliyor ve kampanyalarını oluşturabiliyor.

TikTok reklamları hizmeti sizler de son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan TikTok’da kendi reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Android ve iOS cihazlar üzerinden fotoğraf, video ve müzik gibi pek çok farklı içeriğin paylaşıldığı TikTok, kısa videoların oluşturularak yayınladığı bir sosyal medya platformudur. Bu uygulama sayesinde çeşitli filtreler, efektler ve müzikler eklenerek 15 saniyelik kısa videolar hazırlanır. Ayrıca 15 saniyelik videoların yanı sıra kullanıcıların toplam kayıtlarını birbirilerine bağlayarak 60 saniyelik videolar da oluşturabilirler.

TikTok, 2019 yılından bu yana kullanıcılarına hizmet vermekte ve şu an dünya çapında 800 milyon kullanıcısı ile öne çıkmaktadır. Bu denli yüksek bir kullanıcı sayısına sahip olmak ise pek çok markanın ilgisini çekmektedir. Snapchat uygulamasının popülaritesini bir anda elinden alan TikTok, dünya çapına hızla büyümüş ve günümüzde oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Kısa sürede gayet hızlı bir şekilde büyümeye başlamıştır. TikTokta kısa süredeki bu büyüme pazarlama aracı olarak etkilerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur

Sıkça Sorulan Sorular Sorularınıza Cevap Verelim

Sosyal medya yönetimi genel itibariyle bu hesapların nasıl kullanılması gerektiğini, sayfaların büyümesi için nasıl bir işlem yapılması gerektiğini, imaj yönetimini ve kriz anlarında izlenecek yol ve yöntemleri kapsar.

Markalar ve firmalar için aktif bir rol oynayan sosyal medya platformları, kurumsal firmalar için de direkt olarak hedeflerine ulaşabilecekleri cazip alanlardır. Sosyal medya hesapları yolu ile firmaların ürünleri kolaylıkla tüketicilere kolaylıkla tanıtılabilir. Bu sayede tüketicilerden geri dönüşleri çok daha hızlı alabilir, çok daha rahat bilgi edinebilirler.

Sosyal medya hesaplarının raporlamaları 15 veya 30 günlük periyotlar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bu raporlarda, verilerin doğru okunması büyük önem taşımaktadır.

Hesaplarda günde 1 ya da 1’den fazla paylaşım yapmak, etkileşimi olumsuz etkilemektedir. Hedef kitlenizin sizinle kalmasını sağlamak için ayda 15 paylaşım yapmak yeterli olacaktır.

Sosyal medyada hesapları düzenli olarak takip edilerek takipçi yorumları anında cevaplanır. Bu şekilde hareket ederek müşteri memnuniyeti sağlamak, markanın itibarını yüksek tutmak açısından oldukça önem taşımaktadır.

Sosyal ağ hesaplarınızın kurumsal açıdan yönetebilmek be kurumsal tanıtımını kolay bir şekilde yapabilmek için markanızın tüm sosyal medya hesaplarında aynı adı kullanmanız gerekiyor.